Być może ktoś chciałby mnie zapytać: “Czy pan nigdy nie może być poważny?”. Odpowiadam: “Nie.” /K.Vonnegut

„Dziewczyna, która pojawiła się znikąd i robi, co jej się żywnie podoba.” /Nick Byrne

Małgorzata Różalska (Róża) – improwizatorka i trenerka z Gdyni. Impro zajmuje się od 2004 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce (i lubi fakt, że nie mieli pojęcia, co robią i musieli uczyć się krok po kroku na własnych błędach.) Poza impro życiem, ukończyła Reżyserię w Gdyńskiej Szkole Filmowej, Fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim, i uwielbia mieszać wszystkie swoje sztuki z impro. Prowadzi własną firmę Rozaart, jest polską Impro Mamą i pisze tego bloga o impro. Jest w zarządzie międzynarodowej grupy impro Ohana i podbija świat, zaczynając od występowania podczas Seattle International Festival of Improv, IMPRO Amsterdam, Mt.Olymprov w Atenach, BIG IF w Barcelonie, Sofia International Improv Fest, WIP Workimprogress (Włochy), Improfestival Mainz. Uczyła w takich krajach, jak Włochy, Bułgaria, Słowenia, Holandia, Belgia i Niemcy, wkrótce Hiszpania i Australia. Jest impro nerdem, uczy się od nauczycieli z całego świata i nigdy nie przestanie. W impro poszukuje wolności, przygody i zawsze chce więcej. Wierzy, że poprzez warsztaty można zwalczyć powszechne poczucie, że nie jesteśmy Wystarczająco Dobrzy i pokazać, że spontaniczność, kreatywność, i umiejętność słuchania, które mamy w sobie, pozwalają nam błyszczeć i tworzyć wartościowe relacje w życiu i w pracy.

Uwielbia poznawać ludzi i z nimi tworzyć – nie wahaj się do niej odezwać, jeśli przejdzie Ci przez myśl “Zrobił(a)bym projekt z Różalską”…

 

A co robię?

Jestem prezesem firmy Rozaart. Co to oznacza?

  • Improwizuję. | Należę do międzynarodowej grupy Ohana, z którą działam w całej Europie, a w Polsce występuję na scenie w duecie/trio Abordaż (niegdyś W Gorącej Wodzie Kompani, Histeria) i w autorskich projektach, takich jak „7 kobiet w różnym wieku” i prowadzę „Młode Impro”.
  • Uczę. | Jestem trenerką komedii impro od 10 lat i w tym czasie poprowadziłam około 1000 godzin warsztatów.
  • Fotografuję. | Dyplom z fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i w Studium Fotografii przy Galerii Cyklop w Gdańsku.
  • Filmuję. | Dyplom z reżyserii fabularnej i dokumentalnej w Gdyńskiej Szkole Filmowej.
  • Charakteryzuję. | Dyplom z charakteryzacji, kostiumu, stylizacji i makeup’u w Magnus Film w Sopocie.

 

 

Małgorzata Różalska
rozalska.malgorzata@gmail.com
+48 510249258

www.rozaart.com.pl
www.facebook.com/rozaartspzoo
www.facebook.com/rozalska.malgorzata

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdjęcia: 1 i 3 autoportrety, 2 Agnieszka Kuśmirak

Bloglovin’
Follow