O mnie

Być może ktoś chciałby mnie zapytać: “Czy pan nigdy nie może być poważny?”. Odpowiadam: “Nie.” /K.Vonnegut

„Dziewczyna, która pojawiła się znikąd i robi, co jej się żywnie podoba.” /Nick Byrne

Małgorzata Różalska (Róża) – improwizatorka i trenerka z Gdyni. Impro zajmuje się od 2004 roku, jako jedna z pierwszych w Polsce. Od 12 lat uczy improwizacji na Uniwersytecie Gdańskim. Poza impro życiem, ukończyła Reżyserię w Gdyńskiej Szkole Filmowej, Fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim, i uwielbia mieszać wszystkie swoje sztuki z impro. Prowadzi własną firmę Rozaart razem z siostrą, nagrywa podcast Kreatura, pisze bloga o improwizacji. Jest członkinią międzynarodowej grupy impro Ohana i podbija świat, poczynając od Seattle International Festival of Improv, Improvention w Canberze, IMPRO Amsterdam, IMPRO Berlin, Mt.Olymprov w Atenach, BIG IF w Barcelonie, IMPROSALENTO we Włoszech, TILT w Tallinie, Improvember w Monachium, Improfestival Karlsruhe, Sacrebleu! w Strasbourgu, Sofia International Improv Fest, WIP Workimprogress (Włochy), Improfestival Mainz. Uczyła i/lub występowała w takich krajach, jak Australia, USA, Włochy, Grecja, Hiszpania, Francja, Anglia, Estonia, Łotwa, Bułgaria, Słowenia, Holandia, Belgia, Niemcy, Łotwa, Estonia. Jest impro nerdem, uczy się od nauczycieli z całego świata. W impro poszukuje wolności, przygody i zawsze chce więcej.

Wierzy, że poprzez warsztaty można zwalczyć powszechne poczucie, że nie jesteśmy Wystarczająco Dobrzy i pokazać, że spontaniczność, kreatywność, i umiejętność słuchania, które mamy w sobie, pozwalają nam błyszczeć i tworzyć wartościowe relacje w życiu i w pracy.

A co robię?

Jestem prezesem firmy Rozaart. Co to oznacza?

  • Improwizuję. | Należę do międzynarodowej grupy Ohana, z którą działam w całej Europie, a w Polsce można mnie zobaczyć w takich projektach, jak „7 Kobiet w Różnym Wieku”), „Muzalians” (impro / taniec / beatbox), „Abordaż” z Wiolką Walaszczyk + Michałem Leją.
  • Uczę. | Od 12 lat uczę improwizacji na Uniwersytecie Gdańskim, w ostatnich latach uczę za granicą i w Polsce improwizacji scenicznej i biznesowej.
  • Tworzę treści o kulturze, improwizacji, komedii i filmie w formie podcastu Kreatura i artykułów publikowanych w Internecie.
  • Fotografuję. | Dyplom z fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i w Studium Fotografii przy Galerii Cyklop w Gdańsku.
  • Filmuję. | Dyplom z reżyserii fabularnej i dokumentalnej w Gdyńskiej Szkole Filmowej.
  • Charakteryzuję. | Dyplom z charakteryzacji, kostiumu, stylizacji i makeup’u w Magnus Film w Sopocie.

Małgorzata Różalska
rozalska.malgorzata@gmail.com
+48 510249258

www.rozalska.com
Facebook: Małgorzata Różalska
Facebook: Rozaart
Instagram: rozalska.improv
Twitter: rozalskaimprov
Kreatura Podcast na Spotify
Kreatura Podcast w Apple Podcasts

„Status” – jedyny międzynarodowy miesięcznik o improwizacji, treść wywiadu dostępna tutaj: http://bit.ly/2AFT56G

Bloglovin’
Follow